ریفت
+98 921 427 4701 Ξ  +98 919 6503 112 Ξ  sup [at] refit.ir Ξ راهنمای سایت Ξ  language

دوران تلفن همراه تا سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد

ریفت » ارتباطات آنلاین > اخبار > متن کامل اخبار

 

تحقیقات انجام شده نشان از این دارند که تلفن‌های همراه هوشمند امروزی، ۱۰ سال دیگر منسوخ خواهند شد و فناوری‌های دیگر جای آن را خواهند گرفت.


به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبر تحلیلی gizmodo، بر اساس مطالعه‌ای که توسط کمپانی اریکسون بر روی صد هزار شهروند متعلق به ۴۰ کشور مختلف انجام شده است، تلفن‌های هوشمند در طی ۵ سال آینده منسوخ شده و جای خود را به هوش مصنوعی می‌دهند.

نیمی از مشارکت کنندگان در این تحقیق بیان کرده‌اند که رشد فناوری هوش مصنوعی تا جایی رسیده است که انسان‌ها می‌توانند بدون نیاز به تبلت‌ها یا تلفن‌های هوشمند با تعامل با اشیاء بپردازند، بنابراین تکنولوژی تلفن‌های همراه هوشمند امروزی تا سال ۲۰۲۱ میلادی کنار گذاشته می‌شود.
ربکا سدرین انگستروم به‌عنوان یکی از محققان این تحقیق در این باره بیان کرد: «در دست داشتن یک تلفن همراه هوشمند، آن‌قدرها هم کاربردی نیست. برای مثال، زمانی که شخصی در حال رانندگی یا غذا پختن است نمی‌تواند از تلفن همراه خود را خوبی استفاده کند؛ بنابراین از یکی هر دو شرکت کننده در این تحقیق بر این باورند که تلفن‌های همراه هوشمند در طی ۵ سال آینده منسوخ خواهند شد.»

با این وجود باید در نظر داشت که استفاده کنندگان تلفن‌های هوشمند در سراسر دنیا ۱.۹ میلیارد نفر هستند و این تحقیق تنها ۰.۰۰۵۲ درصد از آن‌ها را پوشش داده است.
 


منبع : ایتنا

ابزار ویژه
Print پرینت
Acrobat PDF
Arrow Right ارسال خبر به دوستان
RSS فید RSS خبر

تاریخ ایجاد خبر
۲۰:۴۵:۰۰ ۲۲.۰۹.۱۳۹۴