ریفت
+98 921 427 4701 Ξ  +98 919 6503 112 Ξ  sup [at] refit.ir Ξ راهنمای سایت Ξ  language

ویژگی پنهان اندروید مارشمالو که از آن استفاده نمی‌کنید

ریفت » ارتباطات آنلاین > اخبار > متن کامل اخبار


 
 

اغلب موارد استفاده از یک کارت حافظه جانبی به این معنی است که کاربر فضای ذخیره سازی بیشتری برای ذخیره تصاویر، ویدیوها و نصب اپلیکیشن‌ها در اختیار دارد. در هر حال مزیت استفاده از کارت‌های حافظه جانبی برای نصب اپلیکیشن‌ها تا پیش از این با محدودیت‌های مختلف همراه بود:

• تمامی اپلیکیشن‌ها از قابلیت نصب روی کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کنند،

• نمی‌توان از ویجت اپلیکیشن‌های نصب شده روی کارت حافظه استفاده کرد و

• حتی در صورت نصب روی کارت حافظه جانبی، اپلیکیشن‌ها هم چنان فضای مشخصی از حافظه داخلی گوشی را اشغال می‌کنند.

 

اکنون با اضافه شدن قابلیت جدیدی به نام Adoptable Storage به اندروید مارشمالو 6.0، کاربران می‌توانند با استفاده از یک کارت حافظه جانبی، حافظه داخلی گوشی خود را ارتقا دهند!

 

آن دسته از کاربران محدودی که تبلت یا گوشی هوشمند اندرویدی آنها دارای شیار کارت حافظه است و به اندروید مارشمالو 6.0 بروزرسانی شده است، زمانی که کارت حافظه را وارد دستگاه می‌کنند با پیغامی مواجه خواهند شد که از آنها می‌خواهد یکی از دو گزینه استفاده از کارت حافظه به عنوان Portable Storage یا Internal Storage را انتخاب کنند.

 

در صورت انتخاب استفاده از کارت حافظه جانبی به عنوان حافظه قابل حمل، همه چیز مشابه قبل خواهد بود، اما اگر کاربران گزینه استفاده از کارت حافظه جانبی به عنوان حافظه داخلی را انتخاب کند، با اتفاق عجیبی رو به رو می‌شود. اولین اتفاقی که پس از انتخاب این گزینه می‌افتد، فرآیندی است که طی آن کارت حافظه شما فرمت و کدگذاری می‌شود، به این ترتیب همه اطلاعات شما از کارت حافظه جانبی مورد نظر پاک خواهد شد و به یاد داشته باشید که قبل از آغاز این فرآیند اطلاعات مهم و مورد نظر خود را از این کارت منتقل کنید. پس از این مرحله زمانی که به بخش Storage & USB دستگاه خود بروید، متوجه می‌شوید که کارت حافظه در این بخش قرار ندارد. علاوه بر این حافظه داخلی دستگاه شما اکنون به طور تقریبی برابر با ظرفیت کارت حافظه جانبی شما خواهد بود.

 

در هر حال باید بدانید که افزایش حافظه داخلی دستگاه گوشی شما به قیمت کاهش سرعت آن تمام می‌شود.

 

نکته جالب دیگر این است که می توان با اندکی صرف وقت بیشتر، برای افزایش حافظه داخلی دستگاه علاوه بر کارت های حافظه جانبی از حافظه‌های جانبی دیگر نیز استفاده کرد. به این ترتیب در حالت تئوری می توان یک هارد درایو یک ترابایتی را به دستگاه‌های اندرویدی متصل کرد. در هر حال باید به یاد داشته باشید که نمی توانید این هارد را از دستگاه خود جدا کنید و در نتیجه با محدودیت‌های زیادی رو به رو خواهید بود.

 

یکی از اصلی‌ترین اهداف گوگل برای ارایه این قابلیت، افزایش حافظه داخلی گوشی‌های عرضه شده در پروژه اندروید وان است. اندروید وان روی کشورهای در حال توسعه متمرکز است و برای عرضه گوشی‌های هوشمند با حداقل قیمت، محصولات دارای حافظه داخلی کم هستند اما اغلب به شیار کارت حافظه جانبی مجهز شده‌اند.منبع :تکشات

ابزار ویژه
Print پرینت
Acrobat PDF
Arrow Right ارسال خبر به دوستان
RSS فید RSS خبر

تاریخ ایجاد خبر
۱۶:۲۷:۰۰ ۲۹.۰۹.۱۳۹۴