ریفت
+98 921 427 4701 Ξ  +98 919 6503 112 Ξ  sup [at] refit.ir Ξ راهنمای سایت Ξ  language

تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال ، ساتا SATA به USB

ریفت » اطلاعات > پایگاه دانش > مشاهده مقاله

 بنا به هر دلیلی خیلی ها شاید دوست داشته باشند هارد اینترنال قدیمی خودشان را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنند . من پیشنهاد می کنم تا جایی که می توانید از هارد اکسترنال استفاده کنید چون هارد اکسترنال برای همین مسئله و مخصوص همین کار است.

مبدل یا قاب هارد اینترنال به اکسترنال چیست ؟

قاب هارد اکسترنال یک بورد دارد که یک سمت آن برق و پین ساتا دارد و سمت دیگر آن هم توسط USB به کامپیوتر وصل میشود . این قاب در ابعاد ۲.۵ اینچی ( لپ تاپی ) و ۳.۵ اینچی ( هاردهای معمولی کامپیوتر ) طراحی میشوند . درون این مبدل ، یه جک برق ( ساتا ) و یه جک دیتای ساتا تعبیه شده است ، یک بورد الکترونیکی هست که کنترل کننده پروتکل های USB و ساتا درون آن است ، کلید خاموش و روشن ، پورت USB برای وصل شدن به کامپیوتر و یه جک آداپتور وجود دارد . شکل زیر :


قاب تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال

 

آموزش تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال با مبدل ساتا به USB

 فقط کافی است یک قاب هارد اکسترنال متناسب  نیاز خودتان از بازار بخرید . البته حواستان باشد که اولا مدل ساتا را بخرید دوم اینکه حتی الامکان پورت USB 3.0 رو بخرید که نقل و انتقال اطلاعات با سرعت بیشتر صورت بگیره .

■  قبل از تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال از طریق قاب تبدیل ، از اطلاعاتتان بک آپ بگیرید.

■ تا جایی که می توانید مدل آداپتور  رو بخرید چون در تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال ، تامین برق مسئله مهمی است . برخی مدل ها آداپتور ندارند و از طریق همان کابل USB تامین برق می کنند .

 

اطلاعات بیشتر
امتیاز شما:  
امتیازات: 4
متوسط امتیازات: 0.25
تعداد بازدید: 2620
کلمات کلیدی:
ایجاد: 29.11.2014
بروزسانی: 29.11.2014