ریفت
+98 921 427 4701 Ξ  +98 919 6503 112 Ξ  sup [at] refit.ir Ξ راهنمای سایت Ξ  language

Cloudbook کروم بوک مجهز به ویندوز ۱۰

ریفت » ارتباطات آنلاین > اخبار > متن کامل اخبار

cloudbook.0.0

کروم بوک هایی که از سیستم عامل Chrome OS استفاده نمی کنند، چه نام دارند؟ شرکت ایسر در پاسخ به این پرسش Cloudbook را معرفی کرده است که از سیستم عامل ویندوز ۱۰ بهره می برد. Cloudbook ایسر که در دو اندازه ۱۱ و ۱۴ اینچی ارائه می شوند، محصولات ارزان قیمتی هستند که از قطعات سخت افزاری متوسط و همچنین هارد درایو با حجم کم استفاده می کنند که بیش از این پیش تر در کروم بوک ها دیده شده بود.

Aspire One Cloudbook که در دو نسخه ۱۱ و ۱۴ اینچی ارائه می شوند، از صفحه نمایش هایی با وضوح ۱۳۶۶×۷۶۸ پیکسل بهره می برند. پردازنده Celeron شرکت اینتل به همراه ۲ گیگابایت رم نیز سایر ویژگی های سخت افزاری آن را تشکیل می دهند. البته نسخه ۱۱ اینچی با هارد درایو های ۱۶ و یا ۳۲ گیگابایتی و نسخه ۱۴ اینچی با هارد درایوهای ۳۲ و یا ۶۴ گیگابایتی ارائه می شوند. ضخامت هر دو نسخه نیز ۱۷.۹ میلیمتر خواهد بود.

علاوه بر آن اشتراک یکساله رایگان Office 365 و همچنین تا ۱۰۰ ترابایت فضای ذخیره سازی ابری OneDrive که بستگی به مدل انتخاب شده دارد، دیگر خدماتی هستند که شرکت ایسر به همراه این محصولات ارائه داده است.


Aspire_One_Cloudbook_AO1-131_side_view.0

البته از آنجایی که این محصولات از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنند، لپ تاپ هایی معمول با حجم هارد درایو بسیار کم به شمار می روند. با این حال، برخلاف کروم بوک ها کاربران می توانند به راحتی نرم افزارهای تحت ویندوز را بر روی آن نصب کنند، البته تا زمانی که فضای کافی برای نصب نرم افزارها را داشته باشند. با این حال نکته حائز اهمیت آن است که با وجود آن که شرکت ایسر به عنوان یکی از پیشگامان صنعت کروم بوک ها شناخته می شود، از سخت افزاری مشابه با کروم بوک ها برای محصولات ویندوزی خود استفاده کرده است. با این حال رویکرد گوگل در خصوص کروم بوک ها، ارائه محصولاتی بود که بیشتر خدمات را بر اساس فناوری ابری دریافت می کند و با قیمت کم، کاربران بازارهای درحال توسعه را هدف قرار داده بود. حال ممکن است شرکت ایسر با رویکردی مشابه قصد دارد نظر کاربران ویندوزی را به سمت خود جلب کند.

با این وجود مهم ترین ویژگی این محصولات قیمت بسیار پایین آن ها است چراکه قیمت نسخه ۱۱ اینچی Cloudbook که در ادامه همین ماه ارائه می شود تنها ۱۶۹ دلار خواهد بود و قیمت نسخه ۱۴ اینچی آن نیز که از ماه سپتامبر عرضه می شود، ۱۹۹ دلار خواهد بود.

در نهایت بایستی گفت، با وجود آن که در مقابل بهای پرداختی، ممکن است قدرت پردازشی بسیار بالا، کیفیت ساخت مناسب یا صفحه نمایش با وضوح بالا را دریافت نکنید، اما با این قیمت های رقابتی که حتی از محصولات رده پایین HP Stream نیز ارزان تر هستند، برای کاربران رده پایین انتخاب جذابی خواهند بود. البته مشخص است که رقابت در قسمت های رده پایین بازار نیز شدیدتر شده است.

 

 

http://www.laptopmedia.ir


ابزار ویژه
Print پرینت
Acrobat PDF
Arrow Right ارسال خبر به دوستان
RSS فید RSS خبر

تاریخ ایجاد خبر
17:54:00 23.08.2015